Ziņas

27. oktobrī VEF JAZZ CLUB pirmatskaņos Jolantas Gulbes-Paškevičas jauno programmu “Calling You”

Jau šo svētdien VEF Kultūras pilī VEF JAZZ CLUB sērijas ietvaros varēs dzirdēt pirmatskaņojumu: šoreiz Lielajā zālē iedzīvosies Jolanta Gulbe-Paškeviča ar jauno programmu “Calling You”. Programmā iekļautas populāras kompozīcijas no pagājušā gadsimta 60-tajiem līdz 80-tajiem gadiem, dzirdamas jaunā skanējumā jazz, funk un disko noskaņās, kā arī skaistākās latviešu komponistu dziesmas īpašās aranžijās no Jolantas Gulbes Paškevičas topošā studijas albuma.

Koncerta programmā kopā ar Jolantu spēlēs Deniss Paškevičs un vadošie latviešu džeza mūziķi. Koncertā tiks atskaņotas jaunas kompozīcijas pianista Kristapa Vanadziņa aranžijā, bet pats Kristaps Vanadziņš sēdīsies pie klavierēm. Koncertā piedalīsies arī Jānis Rubiks, Rūdolfs Dankfelds un Rikards Malmstens (Rickard Malmsten) no Zviedrijas. Šoreiz mūsdienu džeza aranžijās klausītāji dzirdēs Imanta Kalniņa un Vizmas Belševicas "Dūdieviņu", Mārtiņa Brauna un Jāņa Petera "Dziesmu par spēli", Raimonda Paula un Jāņa Petera "Ja Tevis nebūtu" un citas atpazīstamas melodijas lielisku mūziķu izpildījumā.

Jolanta Gulbe Paškeviča ir viena no latviešu džeza profesionālās elites ekstravagantākajām dziedātājām ar tembrāli bagātu un spēcīgu balsi. Viņa ir viena no pieprasītākajām bossa nova un portugāļu fado stila mūzikas izpildītājām visā Baltijā. Paralēli primārajai darbībai šajā lauciņā Jolanta bijusi vairāku Latvijas TV šovu žūrijas locekle un vokālā pedagoģe, kā arī veidojusi starptautiskus mūzikas projektus un ierakstījusi mūzikas albumus ar jazz, soul un world music meistariem no Eiropas, Krievijas un ASV, ar kuriem sadarbība turpinās joprojām. Latvijas auditorijai labi zināma viņas sadarbošanās ar zviedru taustiņinstrumentālistu Hans Antehed, ar kuru kopā ierakstīti divi albumi – “Latvian Sentiments” un “More Latvian Sentiments”, kā arī sadarbība ar puertorikāņu ģitāristu Neff Irizarry gan projektā “Baltic Nova Collective”, un programmā “Fly Love”, kurā savukārt piedalījies arī amerikāņu basists un dziedātājs James Werts, igauņu bundzinieks Toomas Rull un pašmāju vadošie džeza mūziķi Madars Kalniņš un Deniss Paškevičs.

Koncerta sākums: plkst. 19.00. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/74054

Video:
https://www.youtube.com/embed/JtK4jNXK3Zs
https://www.youtube.com/embed/9JxYGE9E2Q0

Klausītāju iecienītā VEF Kultūras pils organizētā cikla VEF JAZZ CLUB pasākumu sērija sākās 2018. gadā, un šogad jau dubultoja koncertu un skatītāju skaitu. Kopumā sērijas ietvaros šogad notiek 8 pasākumi ar augsti kvalitatīvu pašmāju un ārzemju mākslinieku sniegumiem.

 

Nākamais VEF JAZZ CLUB sezonas koncerts:

5. decembris: Edgars Cīrulis — džeza koncertpasaka AISMA 

Drukāt sadaļu