Festivāli

Festivāla "Staro Rīga" projekts GADSIMTA ZVAIGZNĀJS

  • Ieeja bez maksas

Latvijai ir savs, un ne viens vien, nacionālais lepnums, bet tikai daži fenomeni. Viens no tiem - Valsts Elektrotehniskā Fabrika jeb VEF, kas savos plaukuma gados bija Latvijas rūpniecības flagmanis un veicināja daudzu jo daudzu “zvaigžņu” rašanos, vārda “zvaigzne” visplašākajā izpratnē.

Festivāla “Staro Rīga” projekts “Gadsimta zvaigznājs” atgādinās par VEF zvaigžņoto periodu gadsimta garumā, kā mirdzums sasaucas ar Latvijas valsts neatkarības gadiem, akcentējot Latvijas iedzīvotāju lomu vērtību tapšanā - visa pamatā ir cilvēks, visa pamatā esmu “Es”. Un tad ir solis uz priekšu…

VEF Kultūras pils fasāde pārvērtīsies – vispirms par Ulmaņlaika radio… ar radio pogu mainām frekvences, uzķeram pirmo signālu un šeit sākas stāsts par mums, par zvaigznēm, par tiekšanos uz zvaigznēm. Caur frekvenču skalu hronoloģiski pārvietojamies laikā un piedzīvojam stāstu par VEF kontekstā dzimušajām “zvaigznēm”: sabiedrībā zināmām personībām, sasniegumiem, pasaulslaveniem izstrādājumiem, radītajām paliekošajām vērtībām, izrādot to dažādību un interesantos veidolus, vienlaikus ļaujot ikvienam apzināties, ka ar jebkuru SAVU darbību mēs varam likt pamatus spožākai rītdienai, lai popularizētu un cildinātu gan savu, gan arī Latvijas vārdu.

Organizē: Gaismas festivāls "STARO RĪGA'

Drukāt sadaļu