Aktuāli

Atzīmējot savu 25 gadu darbības jubileju 2018. gada 1.oktobrī  vokālā grupa Putni atskaņos jaunu koncertprogrammu ar nosaukumu Ornamenti. 
Koncertu iecerēts veidot kā muzikālu un vizuālu rakstu meditāciju atjaunotās VEF Kultūras pils vestibilā.  Sadarbībā ar vienu no šībrīža pieprasītākajiem un oriģinālākajiem mūzikas pasākumu režisoriem – Robertu Rubīnu un “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēju, gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani   taps koncertuzvedums, kurā piedalīsies 13 vokālās grupas Putni dziedātājas, kas vienlaikus atskaņos arī dažādas perkusijas un 5 mūziķi instrumentālisti.
 Koncertā skanēs M.Gribinčikas, D.Lenga, K.Pētersona kompozīcijas balsīm un instrumentiem, kā arī īpaši  šim koncertam  G. Pelēča, S. Mences, L. Blūmas, A. Veismanes un zviedru komponista Mortena Jansona (Mårten Jansson) radītie  jaundarbi.
Vokālās grupas Putni galvenais uzdevums uzsākot savas muzikālās gaitas 1993.gadā, bija izrauties no tradicionālās sieviešu ansambļu kustības  un pierādīt, ka tādam izpildītāju sastāvam kā sieviešu vokālais ansamblis iespējams pretendēt uz ko nopietnāku nekā šlāgera  tipa dziesmiņas klavieru pavadījumā. Rūpīgi un mērķtiecīgi, caur jaundarbu pasūtinājumiem ansambļa laikabiedriem - komponistiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tika uzkrāts vērā ņemams, unikāls repertuārs.
Ilgu laiku Putni bija vienīgā šāda tipa vokālā grupa, kas ar savu darbību saviļņoja visu ansambļu dziedāšanas kustību un iedvesmoja arvien vairāk kolektīvu pievērsties nopietnam koncertrepertuāram.

Putni sadarbojušies gandrīz ar visiem komponistiem Latvijā, grupas kontā ir vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, starp kuriem ir tādi šedevri kā Maijas Einfeldes Sirēnu sala,  Jura Ābola  Burhanuddina Rabani Brīnumainais gredzens jeb Piecas politiski erotiskas rotaļas 8 daiļām Eiropas dāmām, Poļu kolendas un Sv.Asīzes Franciska sarunas ar Putniem,  Georga Pelēča oratorija Hildegardes dziesmas  un Рождественское песнопение,   Riharda Dubras Dziesmas pusnakts tumsā, Uģa Prauliņa dziesmu cikls ar Ingas Gailes dzeju, Anša Saukas Septiņas japāņu haikas par pavasari,  Indras Rišes Pamošanās, Paula Dambja Mečildes dziesmas, Imanta Zemzara  Mūsu pasaule – rožu lapene, Marinas Gribinčikas Piektais gadalaiks,  Kristapa Pētersona Perfume,  Santas Ratnieces Claybird` s Lullaby  un daudzi citi.     
No Putnu repertuāra krājumiem notis savām koncertprogrammām aizņēmušies gan spēcīgākie Latvijas sieviešu kori un ansambļi, gan arī profesionālie kori Eiropā.
 Putniem izdevies atrast savu stabilu darbības nišu, attīstot oriģinālu mūsdienu vokālās kamermūzikas programmu veidošanu, kas ir ideāls lauks gan muzikāliem eksperimentiem, gan dažādu mūzikas stilu sintēzei - šobrīd vienai no akadēmiskās mūzikas globālajām tendencēm. 

Putniem vien raksturīgajā, mūsdienīgajā rokrakstā veidota arī jubilejas koncerta Ornamenti programma VEF Kultūras pils  vestibilā, kuru vizuāli krāsainu darīs režisors Roberts Rubīns un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

 

Organizē: Vokālā grupa Putni

Drukāt sadaļu