Aktuāli

Koncertā uzstāsies brazīļu jaunās paaudzes talantīgais mūziķis Mišels Pipokinja (Michael Pipoquinha), latviešu / brazīliešu dziedātāja Laura Rizzotto, kā arī latviešu mūziķi Kristaps Lubovs (saksofons), Atis Andersons (taustiņinstrumeti) un Kaspars Kurdeko (bungas).

Programmā izskanēs slavenas brazīļu dziesmas un Mišela oriģinālkompozīcijas džeza interpretācijās.

Koncerts notiks VEF Kultūras pils vestibilā, kurā izvietoti galdiņi divām vai četrām personām. Pasākuma laikā vestibilā darbosies bāri ar uzkodām un dzērieniem.

Mišels Pipokinja 13 gadu vecumā burtiski uzspridzināja” internetu ar saviem mājās ierakstītiem mūzikas video. Brīnumbērna tehniskā meistarība un dabiskais lirisms pārsteidza mūzikas pasauli. Viņa stils, Brazīlijas elektrificēta mantojuma caurausts, apvieno ārkārtīgi augstu slep tehnikas prasmi, mežonīgus grūvus, sarežģītas melodijas un harmonijas izpratni.

“Es sāku ar akustisko ģitāru. Man vienmēr patika melodiskums un Brazīlijas grūvi kā elektriskās, tā arī akustiskās ģitārās. Savu tehniku es attīstīju, klausoties Beidena Pauela (Baden Powell ) un citus ģitāristus, tādus kā Džo Pess (Joe Pass) un  Pets Metenijs (Pat Metheny). Tas man palīdzēja uz basa vienlaicīgi spēlēt melodiju un ritmu. Mana snieguma ideja ir aizkustināt cilvēkus ar savu mūziku, lai viņi aiziet prieka pilni un ar sajūtu, ka mūzika dziedē dvēseli.”– tā savu daiļradi raksturo Mišels.

Tagad, 21 gadu vecumā, Mišels ir absolūti gatavs vērienīgam sniegumam mūzikā. Viņa uzstāšanās jau ir satricinājušas Eiropas un Dienvidamerikas auditoriju. Mākslinieks ir sadarbojies ar WDR Big Band, Brazil Trio New Jazz, Nelio Costa, Artur Maia, Jeferson Gonçalves, Big Time Orchestra, u.c. Kopā ar Sandro Haick viņš ir ierakstījis kritiķu augsti novērtēto Brazīlijas instrumentālās mūzikas albumu “Nosso Mundo”. Novembra beigās klajā nācis viņa pirmais albums “Lua” ar paša sacerētām kompozīcijām.

23-gadīgā latviešu/brazīļu  dziedātāja, dziesmu autore un pianiste Laura Rizzotto savu muzikālo karjeru sāka 15 gadu vecumā Riodežaneiro. Īsi pēc sava debijas albuma izdošanas 2011. gadā Laura ieguva stipendiju studijām Bostonas Berklija Mūzikas koledžā un pārcēlās uz ASV. Savu otro studijas albumu viņa izdeva Losandželosā 2014. gadā. Dziedātāja ir sadarbojusies ar džeza leģendu Eimīru Deodeito (Eumir Deodato) un bijusi portugāļu valodas konsultante Dženiferai Lopesai ( Jennifer Lopez). Pašreiz Laura dzīvo Ņujorkā un strādā pie savu dziesmu izlases, kas nāks klajā 2018. gadā un būs veltīta viņas latviešu saknēm. Lauras dziesma “Funny Girl” kvalificējās pusfinālam nacionālajā Eirovīzijas dziesmu atlasē.

Laura Rizzotto šobrīd apgūst latviešu valodu un par iespēju uzstāties Latvjas publikai saka: “Es esmu ļoti sajūsmināta atrasties šeit un uzstāties Latvijā”.

Koncerts notiek sadarbībā ar Starptautisko džeza mākslinieku konkursu “Riga Jazz Stage”.

 

 

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu