Aktuāli

Sudžou Baleta teātris (Ķīna), kas dibināts 2007. gadā, ir enerģiska un dinamiska baleta trupa. Laikmetā, kad civilizēto pilsētu iezīmes tiek izklāstītas skatuves mākslas neiegrožotā iztēles formā, baleta teātris iepazīstina pasauli ar pašreizējo Sudžou pilsētas kultūru. Kompānija ir iestudējusi dažādus darbus no klasiskā baleta līdz laikmetīgai dejai un modernajai mākslai. Divu māksliniecisko vadītāju tandēms ir izveidojis lielāko daļu darbu kopš teātra pirmsākumiem.

2017. gadā Sudžou Kultūras un Mākslas centrā Sudžou Baleta teātris piedzīvoja baleta izrādes Tang Yin pirmizrādi. No neparastas perspektīvas un unikālā formā, balets attēlo senā ķīniešu zinātnieka Tang Yin dzīves līkločus. Stāsts norisinās 500 gadus senā pagātnē, pie Jandzi upes dienvidiem.

Pirmizrāde saņēma gan publikas, gan profesionāļu pozitīvas atsauksmes. Sudžou Baleta mākslinieciskais vadītājs Lī Jings (Li Ying), deju recenzents Sju Jumins (Xu Yumin) un literārais recenzents Čens Lins (Chen Lin) dalījās ar savu viedokli par redzēto izrade ar Suzhou Weekly laikrakstu. Lī Jings sacīja: „Mēs vēlamies parādīt skatītājiem, kādam Tang Jinam vajadzētu būt. Manuprāt, vissvarīgākais ir parādīt savu iekšējo pasauli, taču tas it nemaz nav viegls uzdevums. Uz skatuves piedāvājam Tang Jinu no diviem skatu punktiem – no vienas puses cilvēks ir attēlots pietuvināti reālajam tēlam, bet no otras - atklājot viņa iekšējo pasauli.”

Citējot Sju Juminu: „Tas ir neparasts veids, kā atainot ķīniešu stāstu rietumu mākslas formā. Es uzskatu, ka balets ir drosmīgs mēģinājums. Viņi veic novatorisku darbu!”. Čens Lins piebilda, ka baleta izrādē Tang Jins ir tēls, kam jābūt atšķirīgam no reālā Tang Jina. Tomēr es uzskatu, ka, izmantojot mijiedarbību starp šiem diviem tēliem, tika atklāta jauna perspektīva, ko līdz šim vēl nebijām izzinājuši un izpratuši par šo leģendāro zinātnieku.”

Drukāt sadaļu