Aktuāli

 “Daudzās jomās mums ir milzu progress un sasniegumi. Un tajā pat laikā šajā ceļā esam pagājuši garām cilvēkam, atstājot viņu nepamanītu, neievērotu.”

Varētu šķist, ka pazaudējot mājokli, laulību, darbu un savu tomātu dobi, cilvēks kritīs depresijā, kļūs sarūgtināts un naidīgs uz visu pasauli. Tomēr Kāri Kukkia tāds nav, viņam visi šie zaudējumi ir kā signāls jaunas dzīves sākumam, kārtējais posms viņa “soli pa solim” ceļā. Viņš pārceļas uz citu pilsētu, ļaujas jauniem izaicinājumiem, saskarsmei ar jauniem cilvēkiem. Bijušais pašvaldības ierēdnis kļūst par robotu putekļusūcēju pārdevēju. Kāri nākas saskārties ar neveiksmēm, dzīves līmeņa ievērojamu kritumu, taču viņš neļauj šiem apstākļiem sevi sarūgtināt. Ar savu dzīvesprieku, pieklājību, toleranci, centību viņš to visu pagriež pretēji – pārvērš par ieguvumu.

It kā vientiesīgais lugas galvenais varonis ar savu eksisteni ietekmē ikviena līdzcilvēka dzīvi, palīdz ikvienam – vienalga, cik un ko tas prasa no viņa paša.

Autore lugā stāsta par parastiem cilvēkiem un viņu ikdienu. Un tajā pat laikā varoņu runātie teksti atstāj dziļu ietekmi uz klausītāju – tie ir vienlaikus ļoti tieši un daudzdimensionāli.

Peltola savā lugā pēta cilvēka dabu gan tās labākajās gan ne tik labās izpausmēs. Centrālais lugas objekts ir dzīves vērtība un cilvēku savstarpējie vērtējumi. Galvenais jautājums – vai mūsdienu pasaulē cilvēks var būt pieticīgs un līdzjūtīgs? Vai iespējams būt altruistam un tomēr nepazust?

Režisore: Edīte Neimane

Vecuma ierobežojums: 14+

Organizē: VEF Kultūras pils, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Drukāt sadaļu