Aktuāli

Polijas kamerkoris un orķestris Capella Cracoviensis ir viens no fascinējošākajiem senās mūzikas ansambļiem, ko Eiropa spēj piedāvāt.

Capella Coracoviensis izceļas ar plaši pārstāvētu žanru repertuāru, izmantojot vēsturiskos mūzikas instrumentus un autentiskas spēles tehnikas. Ansamblis dibināts 1970. gadā, pateicoties tā laika Krakovas Filharmonijas direktora Jerzija Ketleviča (Jerzy Katlewicz) iniciatīvai izveidot ansambli, kurš bija specializējies vēsturiskās mūzikas izpildīšanā. Šobrīd ansamblim ir neatkarīgs sastāvs, kas izpilda atšķirīgu žanru mūziku, sākot no Baroka laikmeta līdz laikmetīgās mūzikas pasaulīgajiem pirmatskaņojumiem. Kopš 2008. gada novembra tā galvenais un mākslinieciskais vadītājs ir Jans Tomašs Adamus (Jan Tomasz Adamus).

Ansamblis ir sniedzis koncertus daudzos nozīmīgos festivālos un koncertzālēs, tai skaitā Bachfest Leipzig, Händel Festspiele Halle, Opéra Royal Versailles, Theater an der Wien, the Polish National Radio Symphony Orchestra in Katowice un citos. Capella Cracoviensis nu jau ir uzstājies kopā ar vairākiem izciliem viesmāksliniekiem, tai skaitā Evelino Pido, Kristofu Rusē, Alesandro Močia, Džiliano Karminolu, Polu Gudvinu, Andrjū Parotu un Polu MakKrīšu.

Ansambļa sasniegumu sākumi ir datējami ar 2016. gada 27. augustu, kad tika atskaņota Bēthovena simfonijas uz vēsturiskajiem instrumentiem, kas tiešraidē tika pārraidītas radio kopumā 2300 lielai auditorijai. Unikālajā skanējumā kopumā varēja dzirdēt 90 instrumentālistus, 44 vokālistus un 5 diriģentus.

Savā repertuārā Capella Cracoviensis ir iekļāvuši arī tādas operas kā G.F.Hendeļa Amadigi di Gaula, V.A.Mocarta Figaro kāzas, K.V.Gluka Orfejs un Eiridīke. Viņi ir piedalījušies unikālos projektos, radot neordināras performances, piemēram, atskaņojot K.Monteverdi madrigālus Piena bārā, V.A.Mocarta Rekviēmu karaokes versijā,  izpoldot F.Mendelszona kora dziesmas mežā vai Sapni vasaras naktī, kurā piedalījās bērni ar redzes traucējumiem.

Organizē: VEF Kultūras pils sadarbībā ar Polijas Kultūras ministriju

Drukāt sadaļu