Aktuāli

Mūziķis Laimis Rācenājs par godu 60 gadu jubilejai tieši savā dzimšanas dienā 21. augustā koncertā VEF Kultūras pilī kopā ar klausītājiem atskatīsies uz savām  “60 pieturām”. Tā kā Laimis mīl ceļot un dziedāt daudzās pasaules valodās, koncerts būs kā ceļojums pa dažādiem žanriem – no džeza ritmiem līdz tautas mūzikai. Uz skatuves muzicēs Laimis Rācēnājs & HIS ORCHESTRA, šarmanto dāmu kolektīvs Neaizmirstulītes, gruzīņu ansamblis Sapheravi, savukārt ar Meksikas sauli un pozitīvu enerģiju uzlādēs karstasinīgie Mariachi Baltica.

Laimis Rācenājs ir viens no Latvijas neparastākajiem estrādes māksliniekiem, kurš mīl muzicēt visdažādākajos žanros, dziedājis 30 dažādās pasaules valodās un pabijis vairāk kā 50 pasaules vietās. Īpaši tuvas viņam ir Latīņamerikas tautu melodijas un kultūra. Pēc pasaules uzskata – kosmopolīts un sava ceļa gājējs. Mākslinieks daudz ceļojis vienatnē un fotogrāfijās fiksējis pieredzēto, īpaši dabu un dzīvnieku pasauli, kā arī vietējo iedzīvotāju ikdienu eksotiskajās valstīs ārpus Eiropas. Laimis uzskata, ka fotogrāfija ir labākais veids kā atminēties ceļojumu sajūtas, tāpēc tās tapušas bezgala daudz. Tuvojoties 60 jubilejai mākslinieks nolēmis tās parādīt plašākai publikai, līdz ar to koncerta apmeklētājiem būs iespēja iepazīt arī Laimja fotogrāfa talantu, aplūkojot spilgtākās ceļojumu fotogrāfijas no Meksikas, Laosas, Kostarikas, Birmas, Argentīnas, Čīles, Kubas, Gruzijas un citām zemēm.

Laimis uz skatuves ir jau vairāk nekā 40 gadu. Runā, ka dziedāt sācis vēl pirms runāšanas, jau divu gadu vecumā priecējot auklītes. Mūziku studējis Igaunijā, kļuvis par savdabīgu latviešu džeza izpildītāju, viņa talants novērtēts gan austrumos (Maskavā, Sanktpēterburgā), gan rietumos. Šobrīd Laimis Rācenājs muzicē kopā ar retro dāmu ansambli Neaizmirstulītes. Kopš 2016. gada Latvijai ir sava mariači grupa Mariachi Baltica un Laimis ir viens no tās dalībniekiem. Tie ir braši vīri, tērpušies stilizētos rančero kostīmos un sombrero, bruņojušies ar ģitārām, vijolēm un trompetēm, kas skandē dejas un dziesmas – gan nevaldāmi jautras, gan romantiski sentimentālas.

Koncerts būs 2 daļās ar pārsteigumiem starpbrīdī.

 

Organizē: IDL Events, SIA

Drukāt sadaļu