Aktuāli

Koru sadraudzības koncertā aicinām klausītājus baudīt gan sieviešu, gan vīriešu, gan jauktā korā, bet īpaši Vācijas viesu kora sniegumu.

Koncertā piedalās 4 kori:

- koris CHORENSEMBLE ZAUNKONIGE (Zalcvēdele, Vācija), mākslinieciskais vadītājs Hermans Horenburgs

- Kultūras un tautas mākslas centra RITUMS sieviešu koris SKANDA, mākslinieciskā vadītāja Alda Šeļegovska

- Valmieras kultūras centra vīru koris IMANTA, mākslinieciskais vadītājs Aivars Gailis

VEF Kultūras pils jauktais koris DZĪNE, mākslinieciskais vadītājs Aivars Gailis
 

-------------

Koris "Chorensemble Zaunkönige" ir no Vācijas pilsētas Zalcvēdele (Salzwedel) Altmarka apgabalā. 1985. gadā kori dibināja Anke un Hermans Horenburgi kā skolas koris. Papildus daudzajiem koncertiem apgabalā, "Chorensemble Zaunkönige" jau agri koncertēja arī ārpus Altmarka apgabla - Berlīnē, Leipcigā, Potsdamā, Reinsbergā un Neiruppinā un citur. Koris ir ieguvis vairākas nacionālas un starptautiskas balvas.

Pēc robežas atvēršanas koris uzturēja daudzus kontaktus ar citiem pazīstamiem koriem: Hamburgas "Alsterspatzen", Berlīnes "Gropius Lerchen", latviešu koriem "Skanda" un "Dzine" un Mičiganas "Blue Lake" Jauniešu kori ASV.

Korim ir bijušas koncerttūres Latvijā, Holandē, Francijā, Spānijā, Ekvadorā, ASV. Koris ik gadus rīko Ziemassvētku koncertus Mönchskirche, kas Zalcvedelē jau ir kļuvis par tradīciju. Koris izpilda gan jauktā kora, gan sieviešu kora skaņdarbus.

 

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu