Aktuāli

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju KONCERTS IR PĀRCELTS UZ 21.04.2021.!

Visas uz koncertu 22.04.2020. iegādātās biļetes būs derīgas jaunajā koncerta norises datumā.
Jautājumu gadījumā lūgums zvanīt uz VEF Kultūras pils informācijas centru pa tālr. 26596971.

_____________________

Naīsama Džalāla (Naïssam Jalal, Francija/Sīrija, flauta, vokāls, nejs)

Leonardo Montāns (Leonardo Montana, Francija, klavieres)

Klods Tčamitčjans (Claude Tchamitchian, Francija/Brazīlija, bass)

Sīriešu izcelsmes franču flautiste, dziedātāja un komponiste Naīsama Džalāla ir strauji uzlecoša zvaigzne uz Eiropas džeza skatuves. Džalālas muzikālā pasaule nebeidz pārsteigt, pateicoties viņas dinamiskajai virtuozitātei, oriģinalitātei, augstajai izpildījuma kvalitātei un spējai aust saites starp dažādām mūzikas kultūrām un estētiskajām gaumēm. Naīsamas daudzo māksliniecisko projektu vadlīnijas ir pilnīga nodošanās mūzikai un radīšana kā kalpošana. Sadarbība viņas jaunajā trio “Quest of the Invisible” ir garīgi meklējumi starp apceri un transu, klusumu un mūziku. Džalālas kompozīciju autentiskums aizved ceļojumā, kur klusumam ir centrālā vieta, savukārt ritma atkārtojumi un hipnotiskā forma ieved transā. Mūzikas skaņas glezno ainavas un sejas, stāsta par dažādu pasauļu krāsām un smaržām. Tas ir kā realitātes pilns sapnis, reizēm vētrains un dažkārt arī maigs, un šis Naīsamas muzikālais Visums gan pēc būtības, gan arī formas piešķir vārdam ‘brīvība’ pavisam jaunu nozīmi. Šajā jaunradē Naīsama Džalāla  kopā ar brazīliešu pianistu Leonardo Montānu un pazīstamo franču kontrabasistu Klodu Tčamitčjanu dodas “neredzamā meklējumos”. Tāda paša nosaukuma 2019. gadā izdotais albums tiek uzņemts ar lielu atsaucību un iegūst augstāko apbalvojumu franču džeza mūzikā “Victoires du Jazz” kā "gada neklasificējamais albums".

Naīsama Džalāla dzimusi Parīzē, sīriešu ģimenē. Sešu gadu vecumā viņa iestājās konservatorijā un apguva klasiskās flautas spēli. 17 gadu vecumā Naīsama atklāja, kas ir improvizācija, pameta konservatoriju un devās turnejā pa Malī. Gadu vēlāk Naīsama devās savas izcelsmes meklējumos uz Sīriju. Dažus mēnešus studējusi klasisko arābu flautu (neju) Damaskas Lielajā arābu mūzikas institūtā, viņa pārcēlās uz Kairu, lai bagātinātu sevi vijoles spēlē pie lieliskā vijolnieka Abdu Dagera. Ēģiptē viņa satika klasiskās arābu mūzikas meistaru Fathi Salama, ar kuru viņa uzstājas visprestižākajos teātros un piedalījās grupu “El Dor El Awal” un “Bakash” dibināšanā. Spēlējot kopā ar dažādiem mūziķiem visdažādākajos mūzikas stilos, jaunā māksliniece starp mācībām un sevis meklējumiem atklāja un izveidoja sava stila pamatus.

Pēc atgriešanās Francijā, 2006. gadā viņa sāka sadarbību ar libāniešu reperi Rajesu Beku (Rayess Bek) uzstājoties Francijā, Vācijā, Beļģijā un Marokā. 2008. gadā kopā ar ūda spēlētāju Hazemu Šahinu (Hazem Shahine) uzstājās Ēģiptē, Libānā, Maltā, kā arī Arābu pasaules institūtā Parīzē, Francijā. 2009. gadā ar savu duetu “Noun Ya” viņa izdeva albumu “To Resistance”, ar kuru viesojās Francijā, Sīrijā, Japānā, Libānā un Tunisijā.

Kopš 2010. gada Naīsama ir pamanāma Parīzes mūzikas telpā, pārvaldot visdažādākos mūzikas stilus – no repa līdz mūsdienu džezam, tango vai afro mūzikai. Viņa uzstājusies kopā ar tādiem starptautiski pazīstamiem džeza mūziķiem kā Hamidu Dreiku (Hamid Drake), Nelsonu Veru (Nelson Veras), Maiklu Bleiku (Michael Blake), Klodu Tčamitčjanu (Claude Tchamitchian), Hubertu Dupontu (Hubert Dupont) u.c., kā arī ar izciliem arābu mūzikas pārstāvjiem un reperiem no visas pasaules. 2011. gadā viņa izveidoja savu kvintetu “Rhythms of Resistance”, ar kuru uzstājās prestižos festivālos (piemēram, Jazz in Marciac, Jazz sous les pommiers, Jazz & The City, Tanjazz u.c.) un uz lielākajām skatuvēm Eiropā un Āfrikā, radot savai brīvajai personībai atbilstošu repertuāru. Džalāla producējusi divus kvinteta albumus: “Osloob Hayati” (2015) un “Almot Wala Almazala” (2016), kam sekoja vēl divi albumi 2018. gadā: “Al Akhareen”, kurā Naīsama  pēta instrumentālā hiphopa iespējas kopā ar palestīniešu reperi Osloob, un “Liqaa” ar ēģiptiešu ūda spēlētāju Hazemu Šahinu. Albums “Osloob Hayati” kalpo kā skaņu celiņš daudzām dokumentālām filmām, Naīsama ir arī mūzikas autore trīs spēlfimām.

 

Ir pieejams kamermūzikas koncertu un sarunu cikla COME PRIMA abonements trijiem koncertiem:

  • 26. februārī plkst. 19.30 HAČATURJANA TRIO / KHACHATURIAN TRIO (Armēnija)
  • 24. martā plkst. 19.30 JAKOB NOIMAN FESTIVAL BAND – 10 GADU JUBILEJAS KONCERTS
  • 22. aprīlī plkst. 19.30 NEREDZAMĀ MEKLĒJUMI / QUEST OF THE INVISIBLE (Sīrija)

Abonements iegādājams: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79481 

Organizē: VEF Kultūras pils

Saistītie pasākumi

Drukāt sadaļu