Aktuāli

Šogad laukumā pie VEF Kultūras pils Jāņus ielīgosim kopā ar vairāk kā 390 mūziķiem, būs radošās darbnīcas un darbosies tirdziņš. Pasākuma centrālais notikums būs 200 etnogrāfisko kokļu un koncertkokļu saspēlēšanās uz pils kāpnēm.

Ielīgošanas pasākumā pie VEF Kultūras pils piecu stundu garumā apmeklētājiem būs iespēja baudīt piesātinātu programmu, kurā mūziķu un dejotāju priekšnesumi mīsies ar aktivitātēm publikai – kopīgu rotaļās iešanu, dančiem, Jāņu tradīcijām veltītām radošajām darbnīcām. Ikvienam būs iespēja piedalīties  kopīgas svētku noskaņas  radīšanā.

Pasākuma īpašais notikums būs ap 200 etnogrāfisko un koncertkokļu zibakcija - saspēlēšanās, kas notiks sadarbojoties ar vienu no šī brīža aktīvākajiem etnogrāfiskās kokles spēles “guru”, tiešsaistes platformas www.koklumezs.lv dibinātāju Ansi Jansonu un koncertkokles spēles meistari Andu Eglīti.

Pirms 35 gadiem koklēšanas tradīcija bija gandrīz izzudusi. Kopā ar folkloras kustību sākās kokles spēles atdzimšana.

Ansis Jansons saka: “Mēs nevēlamies runāt par iekonservētu tradīciju, bet dzīvu procesu, kas ir aktuāls un pieejams ikvienam mūzikas interesentam visā pasaulē.”
200 koklētāju saspēlēšanās Ielīgošanas pasākuma “Līgo skaisti šovakar!” ietvaros pie VEF Kultūras pils būs lieliska iespēja stiprināt šo skaisto, atdzimstošo tradīciju. Jebkurš, kas kaut nedaudz ir pazīstams ar kokles spēli, ir aicināts nākt un piedalīties improvizētajā kokļu orķestrī, spēlēt un vienlaikus baudīt maģisko instrumenta skanējumu.  

Pasākuma saimnieku lomā jau tradicionāli iejutīsies VEF Kultūras pils folkloras kopa “Teikas muzikanti”, kas gan muzicēs paši un vadīs pasākumu, gan iepazīstinās sanākušos ar Līgo un Jāņu tradīcijām, gan vadīs rotaļas.

Par lustīgām dziesmām gādās dzirkstošā optimisma pārpilnais un augsti profesionālais multiinstrumentālistu ansamblis  "Ducele", kam ir īpašas attiecības ar Līgo svētku svinēšanu – viņi ir piedalījušies  Latvijas Radio 2 organizētajā unikālajā projektā "Gadsimta garākā līgodziesma", viņu koncerti ir vispieprasītākie tieši Jāņu laikā.

Pasākumu kuplinās un daudzveidos arī postfolkloras grupa “Rikši”, folka grupa “Jauno Jāņu orķestris”, VEF Kultūras pils jauktie kori „Dzīne” ”(vadītājs Aivars Gailis),   un “Jasmīnas koris”( vadītāja Agita ikauniece – Rimšēvica),VEF Kultūras pils deju kolektīvi “Bramaņi” (vadītāja Taiga Ludborža ) un “Zalktis” (vadītāja Zane Behmane)

PROGRAMMA:

16.30 – 17.30 Pasākuma atklāšana ar tautas mūzikas grupu “Teikas muzikanti”

17.30 - 18.00 Koru sasaukšanās

Piedalās VEF Kultūras pils kori “Dzīne” (vadītājs Aivars Gailis) un “Jasmīnas koris” (vadītāja Agita Ikauniece - Rimšēvica)

18.00 – 18.30 Etnogrāfisko un koncertkokļu saspēlēšanās Anša Jansona un Andas Eglītes vadībā

18.30 - 19.00   Dejas un rotaļas

Piedalās VEF Kultūras pils deju kolektīvs “Bramaņi” (vadītāja Taiga Ludborža ) un “Teikas muzikanti”

19.00-20.00 Ekoloģiskās mūzikas orķestra “Ducele” koncerts

20.00 - 20.30 Dejas un rotaļas

Piedalās VEF Kultūras pils deju kolektīvs “Zalktis” (vadītāja Zane Behmane) un “Teikas muzikanti”

20.30 - 21.20  Postfolkloras grupas “Rikši” koncerts

21.30 – 22.30 Jaunā folka grupas ”Jauno Jāņu orķestris” koncerts un kopīgi danči

 

Pasākums notiek ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu