Aktuāli

Pasaules pirmizrādi piedzīvojusi 1905. gadā, tā piedzīvojusi nepārspētus panākumus ar vairāk kā 250 000 izrādēm 25 dažādās valodās visā pasaulē, tāpat kā neskaitāmus ierakstus, filmas, televīzijas raidījumus, baletus ledusšovus.

Reiz kāds jauns puisis iemīlēja skaistu meiteni, un viņi būtu dzīvojuši laimīgi kopā, taču jauneklis bija no bagātas ģimenes, bet viņa izredzētā – vienkārša zemnieku meitene, tāpēc jaunekļa vecāki bija pret viņu laulībām. Bet visiem par pārsteigumu šī meitene ņēma un apprecēja tās zemes bagātāko cilvēku. Jauneklis pameta savu dzimteni un devās uz Parīzi. Tā gāja gadi, un tad reiz... Parīzē sūtniecības pieņemšanā konsuls, barons Zeta, pavēsta satriecošu ziņu: Parīzē ieradusies Hanna Glavarī, Kalnuzemes bagātākā atraitne! Viņa nolēmusi šeit atrast sev jaunu vīru, jo – te taču ir Parīze, kur dzīvo francūži! Ja Hanna iemīlēsies kādā no viņiem un, ja izņems visu savu naudu no Kalnuzemes bankas, tad valsts, kas šobrīd ir absolūti kritiskā stāvoklī, bankrotēs... Tā ir katastrofa!

Visas šīs kaislības izdziedās un izspēlēs dziedātāja Sonora Vaice (Hanna Glavarī), Emīls Kivlenieks (franču diplomāts Rosiljons), Nauris Indzeris (Danilo), Marlēna Keine, Dainis Skutelis, trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs; Irma Jasmane-Rūrāne, Inguna Švāne, Andris Lapiņš, Imants Erdmans un Jānis Kirmuška. Izrādē piedalās arī Operetes orķestris, koris un dejotāji.

„Šī izrāde ir par mīlestību, kas svarīgāka par visu; pat par otro iespēju. Par to, ka tikai mīlestība var glābt valsti no bankrota un pasauli no jauna neprāta. Tās dēļ mēs varam visu, un galvenais: bez mīlestības patiesībā nekam nav nozīmes,” uzsver izrādes režisors Jānis Kaijaks.

Un vēl, protams, būs mūzika! Populāra, skaista, – kas priecē klausītājus visā pasaulē. Arī slavenais Plasido Domingo, piemēram, savus koncertus iecienījis pabeigt ar Hannas un Danilo mīlas duetu Lūpas klusē tieši no Jautrās atraitnes.

Sonora Vaice vai Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Jolanta Strikaite vai Marlēna Keine, Dainis Skutelis vai Emīls Kivlenieks, Trīs Latvijas tenori - Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis, Miervaldis Jenčs, Inese Jasmane-Rūrāne, Inguna Švāne, Andris Lapiņš, Imants Erdmans, Jānis Kirmuška vai Zigurds Neimanis

Diriģents – Guntars Bernāts
Režisors – Jānis Kaijaks
Scenogrāfs – Ivars Noviks                                                      
Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks
Kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa
Gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš
Libreta tulkotāja – Amanda Aizpuriete
Mākslinieciskais konsultants – Jānis Kaijaks, diriģents-vecmeistars
Operetes orķestris, koris un dejotāji
Producente - Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonds
 
Izrāde 2 cēlienos, ilgums 2 stundas, 25 minūtes​
 

Organizē: Operetes teātris, SIA

Drukāt sadaļu