Aktuāli

Traģikomēdija divos cēlienos krievu valodā.

Lugas autors – absurdists, disidents un viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta poļu autoriem, bet luga – Daugavpils teātra vēstures pirmsākums. 1991. gadā tieši ar šīs lugas iestudējumu Naura Klētnieka režijā tika atklāts Daugavpils teātris, un 2014. gadā lugas „Emigranti” iestudējums Oļega Šapošņikova režijā kļuva par vienu no tiem uzvedumiem, kas iezīmēja jaunu posmu Daugavpils teātra attīstībā.  

Izrāde „Emigranti” Daugavpils teātra repertuāru nepamet jau piecus gadus, kas pierāda  šajā lugā atspoguļoto tēmu nezūdošo aktualitāti mūsu sabiedrībā. Neskatoties uz izrādes nosaukumu, tas nav stāsts par emigrantu dzīvi ārzemēs, bet gan par spēju sadzīvot kopā, kad cilvēku attiecības šķeļ atšķirības kultūrā, izglītībā, paradumos vai ādas krāsā. Var gadīties, ka arī savā dzimtajā zemē cilvēks var justies kā svešinieks.

Kas notiek ar cilvēku, ja viņš atsakās pats no sevis un koncentrējas vienīgi uz materiālo labumu gūšanu? Par ko viņš pārvēršas, zaudējot spēju būt līdzjūtīgam? Par to visu - ironiski, dramatiski, dziļi un atklāti traģikomēdijā „Emigranti”.

 

„Labi niansēta un piesātināta reāl­psiholoģiskā spēle, kurai aktieri atdodas ar Daugavpilī sen neredzētu intensitāti. Iespaids, kuru izrāde dāvā ar savām traģiskajām un komiskajām cilvēka rīcības izpausmēm, ir gana spilgts, lai katram skatītājam kaut uz brīdi ļautu ieslīgt pārdomās par to absurdo situāciju, kuru savās “Eiropas mājās” mēs pašlaik tik cītīgi kultivējam.”

 /Normunds Akots, „Latvijas Avīze”, 2014. gada 3. jūnijā/

 

Režisors: Oļegs Šapošņikovs

Kostīmu mākslinieks: Egils Viļumovs

Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs

Lomās:  Mihails Samodahovs, Egils Viļumovs, Džordžs Stīls

 

Krievu valodā

Ilgums: 2 stundas 40 minūtes

Divos cēlienos

Vecuma ierobežojums: 10+

*Izrādē smēķē!

Video

Organizē: VSIA „Daugavpils teātris”

Drukāt sadaļu