Aktuāli

Jaunā koncertprogramma "Oda vasarai" izklāsta dažādas emocijas, kuras izjūtam šajā skaistajā gadalaikā - gaišos vakarus, pastaigas gar jūras krastu. Tā ir kā maza dzīve, kuru var salīdzināt ar kaleidoskopu. Koncertā skanēs gan viegli, caurspīdīgi un niansēti skaņdarbi, gan arī dzirksteļojoša, temperamentīga un humorpilna mūzika. Tieši šādā noskaņā arī sāksies vakars - Francisa Pulenka vitālā un dzīvespriecīgā sonāte klavierēm četrrocīgi ievedīs klausītājus bezbēdnīgā un jautrā noskaņā. Franču mūzikas vieglums un šarms caurvīs visu šo vakaru, jo ik pa brīdim skanēs viena no impresionisma stila spilgtākajiem pārstāvjiem mūzikā, Kloda Debisī, skaņdarbi. Viņa sonāte čellam un klavierēm, kā arī programmatiskais cikls "Maza svīta" klavierēm četrrocīgi sasaucas ar siltu un nesteidzīgu vasaras nakti, kurā var saklausīt gan jūras šalkoņu, gan kādu serenādi. Savukārt, emocionāli piesātinātākas, liriskākas un mīlestībai veltītas noskaņas būs saistītas ar operu ārijām, kas līdz klausītājiem nonāks caur spilgtu un spēcīgu soprāna tembru.

Adrianas ārija no Frančesko Čilea meistarīgās operas "Adriana Lekuvrēra" klāsta par galvenās varones kalpošanu mākslai un to, kā savu uzticību un mīlestību viņa nodod tālāk klausītāju sirdīm. Līdzīgā noskaņā - smeldzīga, melodiska un izteiksmīga - ir Džakomo Pučīni viena no populārākajām ārijām visā mūzikas vēsturē  "O mio babbino caro", kas aizrauj un rada klausītājos līdzpārdzīvojuma sajūtu. Koncerta beigu daļā atgriezīsies jautra un temperamentīga atmosfēra, pateicoties ungāru komponista Emeriha Kalmana operetes "Silva. Čardaša karaliene" galvenās varones, kabarē dziedātājas Silvas, žilbinošajai ārijai "Heia, in den Bergen", kas piepildīta ar ungāru eksotiku un Vīnes šarmu.

Koncertu noslēgs pašmāju komponistes Annas Veismanes trīsdaļīgais duets "Bring Me the Sunset in a Cup" ar Emīlijas Dikinsones dzeju. Oriģināli šis aizraujošais un sievišķīgi samtainais skaņdarbs rakstīts soprānam un teorbai, taču jūs to dzirdēsiet soprāna un čella skanējumā, kuru 2017.gadā komponiste uzrakstīja īpaši mūsu ansambļa mūziķēm Danielai un Esterei. Pateicoties šim darbam, radies ansambļa Vocello nosaukums, kurā varēsiet saklausīt balss un čella niansēto un daudzveidīgo kopskaņu.

Kopumā koncertprogramma ir ļoti daudzveidīga gan muzikālā, gan izpildītāju sastāva ziņā, visdažādākie dueti - klavieres četrrocīgi, čells un klavieres, balss un klavieres, kā arī balss un čells - miniatūru virkne, kur noskaņas un emocionālie stāvokļi strauji mainās, neļaujot klausītājam garlaikoties.

Organizē: VEF Kultūras pils

Drukāt sadaļu