Ziņas

VEF Kultūras pils sieviešu koris “Dzintars” dodas trešajā koncertturnejā uz Japānu

Sagaidot Latvijas un Japānas kordziedāšanas draudzības 25. gadadienu, no 2018. gada 28. marta līdz 2018. gada 3. aprīlim VEF Kultūras pils sieviešu koris „Dzintars” diriģentes Airas Birziņas vadībā viesosies Japānā, sniedzot meistarklases un latviešu kormūzikas koncertus Tokijā, Nagarejamā un Abiko. Pasākumi būs veltīti Latvijas simtgadei un Dziesmu svētku tradīcijai. Līdzās “Dzintaram” koncertos uzstāsies vairāki japāņu kori, izpildot gan japāņu, gan latviešu mūziku. Kopā tiks atskaņotas vairākas latviešu dziesmu svētku tradīcijai nozīmīgas, kā arī draudzību simbolizējošas japāņu komponistu dziesmas. Koncertturnejas noslēgumā koris „Dzintars” piedalīsies 5. Latviešu mūzikas svētku Noslēguma koncertā “Dziesmas mieram un nākotnei”, kas notiks Sakura Hall koncertzālē Tokijā. Tajā uzstāsies arī Japānas Televīzijas bērnu koris, jauktais koris “Gaisma” u.c.  

Latvijas un Japānas sadarbību kultūras un kordziedāšanas tradīciju jomā raksturo ilglaicība un noturība daudzu gadu garumā. Kora “Dzintars” draudzībai ar Japānu 2018. gadā aprit 25. gadskārta. Par sadarbošanās aizsākumu uzskatāms 1993. gads, kad Latvijā pirmoreiz ieradās Vasedas Universitātes Tomon Glee kluba vīru koris. Pateicoties atsevišķu personu aktīvam darbam un interesei par Latvijas kultūru, notikušas plašas norises daudzu gadu garumā: kora „Dzintars” koncertturnejas Japānā 1996. un 2001. gadā un Vasedas Universitātes Tomon Glee kluba vīru kora koncertturnejas Latvijā un Baltijā 1993., 1998. un 2005. gadā.

Abu koru draudzība ir pamats 2005. gadā Tokijā dibinātajai Japānas – Latvijas mūzikas asociācijai, kas ar neatlaidību un aizrautību veic organizatorisku darbu kultūras projektu, diriģentu un kordziedāšanas meistarklašu, nošu izdošanas, mūzikas popularizēšanas jomās abās valstīs. Japānas – Latvijas Mūzikas asociācija devusi ilglaicīgu un neatsveramu ieguldījumu latviešu mūzikas popularizēšanā Japānā.

Neilgi pirms došanās uz Japānu sieviešu koris “Dzintars” piedalījās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Latvijas amatierkoru koprepertuāra pārbaudes un dalībnieku atlases skatē, iegūstot Augstākās pakāpes diplomu.  

Pateicība Rīgas Domei, LIVE Rīga un VEF Kultūras pilij par sniegto atbalstu! Pārliecībā, ka latviešu mūzikas cienītāju skaits Japānā aizvien pieaugs, koris “Dzintars” ir pagodināts nest Latvijas vārdu tālajā zemē!

 

Informāciju sagatavoja
Madara Boka
bokamadara@gmail.com

Drukāt sadaļu