Ziņas

VEF JAZZ CLUB no janvāra līdz aprīlim piedāvā četrus ziemas-pavasara sezonas pasākumus

28. janvārī plkst. 19.00 uz Lielās zāles skatuves

VEF JAZZ CLUB IESKAŅAS KONCERTS (2 daļās ar starpbrīdi)

PETER SARIK TRIO (Ungārija) un EVILENA PROTEKTORE

Peter Sarik Trio ir viena no vadošajām un populārākajām džeza mūziķu apvienībām Ungārijā, kas savu iedvesmu smēlusies komponista Bēlas Bartoka dinamiskajā daiļradē, radot jaunus aranžējumus. Klavieru skaņdarbi, kas aranžēti trio sastāvam, darbi, kas oriģinālā rakstīti pilnam simfoniskajam orķestrim vai tautas dziesmu aranžējumi sniedz īpaši bagātīgu vielu improvizācijai. Šī programma būs īpašs baudījums vienlīdz kā džeza faniem, tā arī klasiskās mūzikas cienītājiem.

Koncerta otrajā daļā būs baudāma Peter Sarik Trio saspēle ar Latvijas šībrīža vienu no izcilākajām dziedātājām – Evilenu Protektori, ļaujot piepildīties mākslinieku sen lolotam sapnim – Peter Sarik Trio un Evilenas kopīgam koncertam.

www.petersarik.com; www.evilena.lv

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79076

 

10. martā plkst. 19.00 uz Lielās zāles skatuves

Kle2GO (Krievija)
Sergejs Kļevenskis, etno / folka pūšaminstrumenti
Antons Gorbunovs, kontrabass, basģitāra, klarnete
Vladimirs Golouhovs, vibrafons, perkusijas

Pēc koncertiem vairākos Rīgas klubos Latvijas publikai jau nedaudz pazīstamā izcilā folkdžeza grupa no Krievijas ir sava unikāla stila īstenotāji, ko paši oriģinālvalodā sauc par „авторский инструментальный фолк-джаз”.

Apbrīnojami drosmīga un neparasta Maskavas mūziķu apvienība, kur katrs dalībnieks apveltīts ar spilgtu individualitāti, augstu profesionālismu un savu stāstu, kas ļauj katram viņu koncertam kļūt par NOTIKUMU. Unikālo stilu un virtuozo muzicēšanu lieliski papildina perkusionista Vladimira Golouhova stāstnieka talants, kas katra nākamā skaņdarba pieteikumu spēj izveidot par asprātīgu pastāstu smeķīgā krievu pasaku teicēja valodā. Klausītāji, kas saprot krievu valodu, novērtēs šo papildus pievienoto vērtību.

Kle2Go nepašaubāmi ir publikas mīluļi, ko apliecina neskaitāmie festivāli un koncerti, kuros mūziķi aicināti piedalīties.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79077

 

7. aprīlī plkst. 19.00 uz Lielās zāles skatuves

IRIS BERGCRANTZ QUINTET (Zviedrija)
Īrisa Bergkranca (Iris Bergcrantz), balss
Anderss Bergkrancs (Anders Bergcrantz), trompete
Anna-Lēna Lorina (Anna-Lena Laurin), klavieres
Anders Fjelsteds (Anders Fjeldsted), bass
Johans Kolsuts (Johan Kolsut), bungas

Īrisas Bergkrancas kvintets ir unikāls ģimenes ansamblis, kurā tētis Anders Bergkrancs spēlē trompeti, mamma Anna- Lēna Lorina taustiņinstrumentus un viņu jaunākā meita Īrisa ir vokāliste. Viņi spēlē kopā kopš Īrisas bērnības. Kad Īrisa bija gatava veidot savu kvintetu, viņa, protams, uzaicināja tajā spēlēt savus vecākus, Johanu Kolsutu (sitaminstrumenti) un arī savu dzīvesbiedru Andersu Fjeldstedu ( bass). Kopš tā laika grupa koncertējusi prestižos džeza mūzikas festivālos Zviedrijā, Vācijā, Dānijā, Čehijā, Polijā, Igaunijā un ASV.

Grupas trompetists Anderss Bergkrancs tiek uzskatīts par vienu no mūsdienu labākajiem trompetistiem pasaulē.

Mūzikas kritiķi raksta: „Īrisa Bergkranca ir vokāla akrobāte. Viņas dziedāšana liek acīm raudāt no prieka...” - Björn G Stenberg. „Jaunā zviedru džeza sensācija” - Bengt Eriksson.

Īrisas Bergkrancas debijas albums Different Universe ir augsti novērtēts mūzikas kritiķu aprindās un saņēmis apbalvojumus par labāko vokālu, labāko trompetes skanējumu un labāko klavierspēli ceremonijā The 38th Annual Jazz Station Awards/The Best Jazz of 2016.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79112

Video: https://www.youtube.com/watch?v=9ukLOUA7BzE

 

29. aprīlī plkst. 19.00 Lielajā zālē

STARPTAUTISKĀS DŽEZA DIENAS IESKAŅAS KONCERTS

RAFAEL WRESSNIG & LATVIAN GROOVE (Austrija/Latvija)
Raphael Wressnig: Hammond B3 ērģeles
Artis Orubs: bungas
Kristaps Lubovs: saksofons
Jānis 'Johnny Hill' Kalniņš: ģitāra

Starptautiska blues/soul/funk supergrupa Raphael Wressnig & Latvian Groove prasīgās blūza publikas priekšā veiksmīgi debitēja 2012. gada Blūza svētkos Siguldā. Pēc lielajiem panākumiem tika nolemts laiku pa laikam turpināt iesākto sadarbību. Grupas dalībnieki ir pieredzējuši solisti un profesionāli sesiju mūziķi. Rafaels Resnigs dažādos sastāvos izdevis 19 solo albumus un piedalījies vairāk nekā 40 albumu ierakstos. Prestižais DownBeat žurnāls viņu ir pieckārt(!) nominējis "gada labākā ērģelnieka" kategorijā (2013, 2015-2018). Artis Orubs savu meistarību ir pierādījis visdažādākajos mūzikas stilos gan kā izpildītājs, gan kā komponists un producents. Artis spēlē arī Latvijas Radio bigbendā. Muzikāli daudzkrāsainais saksofonists Kristaps Lubovs, kurš lieliski pārvalda ne vien džezu, fanku un citus ritmiskās mūzikas atzarus, pēdējā laikā visbiežāk dzirdams gan savos projektos, gan sadarbojoties ar grupām Very Cool People un Pieneņu Vīns. Savukārt Jānis Kalniņš savā spēlē ir viens no dvēseliskākajiem un emocionālākajiem ģitāristiem, ir dziedātājas Kristīnes Prauliņas kvarteta dalībnieks un viens no pieprasītākajiem sesiju ģitāristiem Latvijā.

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79113

Video: https://www.youtube.com/watch?v=2ELn9PcE_-o

www.raphaelwressnig.com

Drukāt sadaļu