Ziņas

Japānas-Latvijas mūzikas asociācijas jauktais kora “Gaisma” godina Dziesmu svētkus un viesojas Latvijā

Japānas-Latvijas mūzikas asociācijas jauktais koris “Gaisma” diriģenta Taku Sato vadībā ir viens no diviem ārvalstu-nelatviešu koriem, kas šogad piedalīsies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Koris rūpīgi un apzinīgi gatavojies svētkiem, apgūstot Noslēguma koncerta ”Zvaigžņu ceļā” repertuāru, lai svētku nedēļā kopā ar tūkstošiem dziedātāju pieskandinātu Mežaparka Lielo estrādi. Dziesmu svētku nedēļā koris “Gaisma” sniegs arī vairākus koncertus. Atzīmējot Japānas un Latvijas draudzības 25. gadskārtu, 3. jūlijā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē notiks Japānas un Latvijas sadraudzības 25. gadadienai veltīts koncerts “Dziedot mūžu nodzīvot!”, kurā kopā ar kori “Gaisma” uzstāsies VEF Kultūras pils sieviešu koris “Dzintars” diriģentes Airas Birziņas vadībā. Savukārt 4. jūlijā plkst. 13.00 koris “Gaisma” koncertēs Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā.   

Papildus tam – koris sniegs arī labdarības koncertu.

Koris “Gaisma” dibināts 2009. gadā. Koris ar aizrautību apgūst latviešu kormūziku, dziedātājiem tuvs ir latviešu dziesmu melodiskums un to skaisti plūstošā valoda. Kopš 2013. gada, kad “Gaisma” pirmoreiz viesojās Latvijā, lai piedalītos Dziesmu svētkos, interese par latviešu kordziedāšanas tradīcijām kļuvusi arvien spēcīgāka. Tokijā, Japānā, notikuši vairāki īpaši latviešu mūzikai veltīti festivāli. Nesenākajā no tiem – 5. Latviešu mūzikas festivālā, kas notika šī gada marta beigās un aprīļa sākumā – viesojās arī VEF Kultūras pils sieviešu koris “Dzintars” un diriģente Aira Birziņa, kas ilggadējā sadarbībā kļuvusi par latviešu koru tradīciju vēstnesi Japānā.

2018. gadā aprit 25. gadskārta draudzībai starp sieviešu kori “Dzintars” un Japānas mūzikas entuziastiem. Par sadarbošanās aizsākumu uzskatāms 1993. gads, kad Latvijā pirmoreiz ieradās Vasedas Universitātes Tomon Glee kluba vīru koris. Pateicoties atsevišķu personu aktīvam darbam un interesei par Latvijas kultūru, notikušas plašas norises daudzu gadu garumā.  Abu koru draudzība ir pamats 2005. gadā Tokijā dibinātajai Japānas-Latvijas mūzikas asociācijai, kas devusi ilglaicīgu un neatsveramu ieguldījumu latviešu mūzikas popularizēšanā Japānā.

Koris “Gaisma” aicina uz koncertiem!

Ieeja bez maksas.

Drukāt sadaļu