Muzejs

Pēc muzeja modernizēšanas ekspozīcija aicinās doties ar VEF vēsturi saistītos piedzīvojumos – izmēģināt, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, vai fotografēt ar VEF Minox, izjust, kā skanēja 30., 60. un 70. gadu radio, virtuāli ielūkoties VEF teritorijā un iepazīt nozīmīgas vietas un objektus.

 

PAR VEF VĒSTURES MUZEJU

VEF vēstures muzejs izveidots 1969. gadā un kopš dibināšanas atrodas VEF Kultūras pilī, tāpēc glabā materiālus arī par VEF Kultūras pils vēsturi, kolektīviem un pasākumiem. 70. un 80. gados muzejs sadarbojās ar VEF Kultūras pils Novatoru klubu, kopīgi piedāvājot ekskursiju programmu un veidojot daudzveidīgus pasākumus VEF darbiniekiem. Visi jaunie rūpnīcas speciālisti savas darba gaitas sāka ar muzeja apmeklējumu.

Muzeja krājumu kopīgi veidojuši VEF darbinieki, gan dāvinot dažādus VEF ražojumus, gan daloties atmiņās un iesaistoties ekspozīcijas veidošanā. Muzeja krājumā ir vairāk nekā 6000 priekšmetu, dokumentu, fotogrāfiju un citu kultūrvēsturisku liecību, kas raksturo VEF izaugsmi no mazas darbnīcas ar dažiem strādniekiem līdz milzīgam uzņēmumam ar daudzām filiālēm.  VEF galvenā vērtība visos laikos bijuši cilvēki, personības, kas radījušas VEF produkciju un veidojušas VEF vēsturi. Muzeja krājumā glabājas VEF pamatlicēja Aleksandra Tīpaiņa, aviokonstruktora Kārļa Irbīša un daudzu citu vefiešu atmiņas.

Ekspozīcijā izstādīti visi VEF ražojumu veidi - telefoni, radiouztvērēji, telefona centrāles, daudzveidīgais 20. gs. 30. gadu izstrādājumu klāsts – putekļu sūcēji, elektriskās spuldzes, kabatas lukturīši, baterijas, vēja ģenerators, elektrības skaitītāji, kalnu saulīte u.c. – ko precīzi raksturo paruna, ka VEF ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām. Muzeja krājuma lepnums ir fotoaparāts VEF Minox – pasaulē pazīstamākais VEF ražojums, viena no Latvijas Kultūras kanona vērtībām.  

 

VEF vēstures muzeja galvenā krājuma glabātāja Zanda Zībiņa
E-pasts: zanda.zibina@riga.lv
Tālr.: +371 67181633; +371 25435736

Drukāt sadaļu