Deju kolektīvi

Tautas deju ansamblis ROTAĻA

Nozare Deju kolektīvi
Kolektīva vadītājs/-i Diāna Gavare, Koncertmeistare: Valentīna Popova, Repetitori: Roberts Muciņš, Roze Kupča
Tālrunis 28611568
Nodarbību vieta VEF Kultūras pils | Ropažu iela 2, Rīga
Nodarbību laiki Pirmdienās, trešdienās no plkst. 19.00
E-pasts gavarediana@gmail.com
Mājas lapa www.facebook.com

Tautas deju ansamblis "Rotaļa" dibināts 1946. gadā. Jau no pašiem pirmsākumiem "Rotaļa" ir bijusi Valsts elektrotehniskās fabrikas (VEF) kultūras nama deju kolektīvs. Savu vārdu "Rotaļa" ieguva pēc tāda paša nosaukuma dejas, kuras horeogrāfe bija pirmā "Rotaļas" mākslinieciskā vadītāja Ludmila Krūmiņa.

TDA "Rotaļai" mākslā ir savs rokraksts. Tai vienmēr piemitusi augsta meistarība, dzirkstošs optimisms un jauneklīgs gars. Šo azartu un vieglumu dejā daudzējādā ziņā nosaka kolektīva vadītāji gan bijušie, kā Aija Baumane un Gints Baumanis, gan jaunā ansambļa vadītāja, talantīgā horeogrāfe Diāna Gavare.  

“Rotaļa” daudzkārt ar panākumiem ir pārstāvējusi Latviju starptautiskos tautas mākslas un deju festivālos un konkursos, iepriecinot ar savu mūžam raito un rotaļīgo deju soli, vienmēr kuplinot savu draugu pulku un rodot iedvesmu turpmākajam radošam darbam. Pēdējos gados dejots festivālos: Vācijā (2009.), Portugālē (2010.), Horvātijā (2011.), Itālijā (2012.), Turcijā (2013.), Bulgārijā (2015.), Korejā (2017.), Austrālijā (2018./2019.)

“Rotaļa” piedalās dažādos lielkoncertos un projektos, kas ļauj atklāt un iemācīties ko jaunu ik gadu. Dejotāji zina, ka tikai dejojot no sirds skatītājs sajutīs "Rotaļas" enerģiju, un caur viņu aplausiem tā atgriezīsies uz skatuves. Ap 60 jauniešus vieno ne vien skatuve un mīlestība pret deju, bet arī dziļas kolektīva tradīcijas, jo “Rotaļa” nav vaļasprieks  - tas ir dzīvesveids.

 

Drukāt sadaļu