Deju kolektīvi

Tautas deju ansamblis GATVE

Nozare Deju kolektīvi
Kolektīva vadītājs/-i Mākslinieciskā vadītāja Gunta Raipala, repetitore Kristīne Kitnere, koncertmeistare Elīna Strance
Tālrunis 26405942
Nodarbību vieta Lāčplēša iela 106/108, Rīga
Nodarbību laiki Otrdienas un ceturtdienās no 19.30-22.30
E-pasts gunta_raipala@inbox.lv
Mājas lapa www.gatve.lv

Tautas deju ansamblis “Gatve” ir viens no vecākajiem un labākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā. Ansamblis ir dibināts 1946. gadā, kas ir laiks, kad latviešu skatuviskās tautas dejas žanrs izveidojās kā patstāvīgs mākslinieciskās pašdarbības atzars, līdz ar to Gatve ir ierindojama starp tiem, nu jau nedaudzajiem latviešu tautas deju ansambļiem, kurš jau kopš šī žanra rašanās pirmsākumiem kopj un attīsta latviešu tautas deju kultūru.

Kopš 1990.gada Gatves mākslinieciskā vadītāja ir Gunta Raipala. Gatves repetitors ir Aigars Bajārs, kurš kopā ar ansambļa vadītāju nerimstoši strādā pie tā, lai Gatves dejotāju kustības būtu ne vien izkoptas, bet arī emocionāli piesātinātas. Ansamblis turpina popularizēt tautas deju, sniedzot koncertus un piedaloties dažādos pasākumos ne tikai Latvijā. Par tradīciju jau ir kļuvis katru gadu braukt un spodrināt Latvijas tēlu vairākos starptautiskos pasākumos un festivālos ārpus Latvijas.

Ansamblis, kas sevī apvieno jaunības degsmi un ambīcijas ar ieturētu eleganci un savu īpašo dejas šarmu. Vienmēr gatavi jauniem izaicinājumiem, piedaloties Latvijas horeogrāfu veidotajos uzvedumos, kā arī tur godā nemainīgās un klasiskās latviešu skatuviskās dejas vērtības – tādas kā “Gatves deja”, “Dejotprieks” un citas latviešu zelta fonda darbus

Drukāt sadaļu